czwartek, 29 października 2015

32 „Poradnik dla mężczyzn. Zbuduj formę i spal tłuszcz w 6 tygodni”Wydawnictwo Edipresse w lipcu wydało nowy poradnik dla mężczyzn. Dzięki niemu mogą w szybki i prosty sposób zbudować nową formę i zmienić swój wygląd. Szybko, bo w sześć tygodni i prosto, gdyż okazuje się, że trzymając się zaleceń, nie jest to wcale to takie trudne. Należy być tylko konsekwentnym i cierpliwie dążyć do wyznaczonego celu, jakim jest spalenie zbędnego tłuszczyku.

Jednak na początek o autorze słów kilka.

Joe Werner to dziennikarz i autor publikacji na temat zdrowia i fitnessu. Oprócz „Poradnika dla mężczyzn. Zbuduj formę w 6 tygodni” napisał również „Twój plan treningowy. Idealna rzeźba w 12 tygodni”, w którym krok po kroku przedstawił jak z niezgrabnego dziennikarza zamienił się w modela i trafił na okładkę magazynu „Men’s Fitness”. „Zbuduj formę w 6 tygodni” jest tak jakby przygotowaniem do dwunastotygodniowego treningu rzeźbiącego sylwetkę – najpierw trzeba spalić tłuszcz, a potem rzeźbić mięśnie.

Autor zapewnia, że po sześciu tygodniach stosowania się do poradnika, każdy mężczyzna, spojrzawszy w lustro powie: „oto nowy ja”. Ale jak do tego dojść? W jaki sposób tego dokonać? Odpowiedź jest prosta. Zapoznać się z poradnikiem i rozpocząć zalecany przez Joe Wernera trening.
Jednak same wizyty na siłowni i ćwiczenia to nie wszystko. Autor w swoim poradniku zdradza również triki żywieniowe, które należy stosować, aby osiągnąć oczekiwany efekt oraz w jaki sposób stosować suplementy i jakie są najlepsze i najzdrowsze. Z poradnika dowiemy się również w jaki sposób zaplanować sesje treningowe i jak planować posiłki. Znajdziemy tutaj również jadłospis na sześć tygodni, w którym autor proponuje, aby na śniadanie spożywać chude mięso, powodujące powolny i miarowy wzrost poziomu cukru we krwi, białko do każdego posiłku („ludzie na diecie wysokobiałkowej łatwiej chudną” – str. 26), dużo świeżych warzyw i owoców (dla witamin i minerałów poprawiających formę oraz ze względu na błonnik, zagłuszający uczucie głodu), węglowodany do treningu (powodują wzrost energii) oraz picie dużo wody (aby się nie odwodnić, nie stracić koncentracji i motywacji). No i najważniejsza rada autora – w czasie sześciotygodniowego treningu należy unikać wszelakiego alkoholu – ze względu na tzw. puste kalorie. Poza tym alkohol może osłabić naszą wolę i sprawić, że będziemy mieć trudności w przestrzeganiu diety.
W poradniku znajdziemy również schemat anatomiczny, przedstawiający z jakich mięśni składa się ludzkie ciało. To nad tymi mięśniami będziemy pracować w czasie treningów.
A oto przykładowe menu, proponowane przez Joe Wernera:

Śniadanie: Plastry wołowiny, ½ awokado i szparagi
Przekąska: Shake po treningu: zmieszaj jedną miarkę proszku proteinowego, 230 ml mleka kokosowego, 1 łyżeczkę masła migdałowego, ½ banana, lód.
Obiad: 100 g quinoi (komosa ryżowa) z 1 posiekaną cebulą, zgniecionym czosnkiem, 1 posiekaną zieloną papryczką chili i 8 orzechami włoskimi, podana z 1 filetem z łososia.
Przekąska: Guacamole z ¼ pomidora, soku z limonki, ¼ czerwonej cebuli, kolendry i ½ dojrzałego awokado, z groszkiem cukrowym.
Kolacja: Podsmażany kurczak z orzechami nerkowca.
Przekąska: Jogurt grecki z cynamonem i 8 orzechami makadamii.”

Podsumowując, „Poradnik dla mężczyzn. Zbuduj formę i spal tłuszcz w sześć tygodni” to doskonała pozycja dla panów, chcących poprawić swój wygląd. Stosując się do niego schudną, spalą zbędny tłuszcz i zaczną pracować nad mięśniami. Z poradnikiem jest to niezwykle proste, gdyż każdy trening jest szczegółowo opisany oraz zilustrowany zdjęciami. Polecam tę pozycję facetom w każdym wieku!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję portalowi 


Moja ocena: 4/6
Autor: Joe Werner
Gatunek: Poradnik
Wydawnictwo: Edipresse
Ilość stron: 174
Data wydania: lipiec 2015
Nr ISBN: 978-83-7989-646-2

2 komentarze: