środa, 15 lipca 2015

Stosik #1
Wędrując po Waszych blogach i ucząc się od Was, zauważyłam, że bardzo lubicie dzielić się Waszymi nowymi zdobyczami książkowymi – Waszymi stosikami. Postanowiłam więc również pokazać Wam, co wyszukałam na ostatnich wyprzedażach. Dzisiaj stosik z Biedronki. Trzy pozycje, które mnie zaciekawiły.


            1. „Oczekiwana” – Katchleen McGowan

 
Dwa tysiące lat temu, Maria Magdalena ukryła we francuskich Pirenejach zwoje z jej własną wersją wydarzeń i osób opisanych w Nowym Testamencie. Dobrze strzeżone zwoje Marii Magdaleny mogą być odkryte tylko przez tego, kto spełnia starożytną przepowiednię, przez Oczekiwaną. Kiedy bohaterka książki, Maureen Pascal, dziennikarka, rozpoczyna szukanie materiałów do nowej książki, nie podejrzewa, że przyjdzie jej poznać starożytny sekret, tak silnie strzeżony, tak rewolucyjny, że jego ukrycie pociągnęło za sobą śmierć tysięcy osób. Długo skrywana tajemnica rodzinna zostaje odkryta i okazuje się, że proroctwo wskazuje bezpośrednio na Maureen.

Wyjątkowa podróż prowadzi Maureen z pokrytych pyłem ulic Jerozolimy do paryskich katedr i do zwojów Marii Magdaleny. Musi odkryć klucz, jaki łączy wielkich mistrzów, takich jak Botticelli i Jean Cocteau, Medyceuszy, Burbonów i dynastię Borgiów z wielkimi umysłami naszego tysiąclecia; Leonardem da Vinci i Isaakiem Newtonem. W końcu spotyka się z Jezusem, Marią Magdaleną, Judaszem i Salome na kartach głęboko poruszającej i pełnej mocy nowej ewangelii, życia Jezusa opowiedzianego przez Marię Magdalenę.
Oczekiwana opowiada prawdziwą i kompletną historię życia Marii Magdaleny z Jezusem, ich miłość, małżeństwo i ukrzyżowanie Jezusa, i ukazuje wpływ, jaki ich związek wywarł na ponad 2000 lat historii ludzkości. I jest to historia oparta na materiałach źródłowych, autentycznych przekazach oraz ewangelii Marii Magdaleny.

2. „Sędzia” – Philip Margolin 


Sąd Ostatniej Szansy, jak zwyczajowo określa się Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, to ostatnia nadzieja skazanego na karę śmierci na oddalenie terminu wykonania wyroku. Tu właśnie trafia wniosek apelacyjny złożony przez Sarah Woodruff, policjantkę osądzoną za zamordowanie swego kochanka, Johna Finleya. Za tę zbrodnię Woodruff dwukrotnie stawała przed obliczem sprawiedliwości. Za pierwszym razem oskarżenie oddalono; okazało się, że rzekoma ofiara żyje. Za drugim nie miała tyle szczęścia – uznano ją za winną. Podczas posiedzenia apelacyjnego, pomimo argumentów przemawiających za odrzuceniem rewizji wyroku, sędzia Felicia Moss przekonuje członków składu sędziowskiego, by głosowanie w tej sprawie odroczyć do czasu wyboru nowego sędziego – na miejsce sędziego, który z niejasnych przyczyn właśnie zrezygnował ze stanowiska. Pewnym wpływowym ludziom powiązanym z CIA zależy, by sprawa Sarah Woodruff znalazła szybki finał. Chcąc, by nie doszło do ponownego procesu, posuną się nawet do szantażowania prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz próby zabójstwa sędziego Sądu Najwyższego. Prywatny detektyw Dana Cutler, agent FBI Keith Evans i młody prawnik Brad Miller próbują znaleźć związek pomiędzy wydarzeniami w Sądzie Najwyższym, apelacją Woodruff a pewną strzelaniną, która miała miejsce sześć lat wcześniej na statku China Sea. Z masakry, w której śmierć poniosła cała załoga, ocalał tylko jeden człowiek – John Finley...

3. „Poszukiwany Colin Firth” – Mia March

Dziennikarka Gemma Hendricks, która straciła pracę i rozstała się z mężem, jest święcie przekonana, że przeprowadzenie wywiadu z aktorem uratuje jej karierę i małżeństwo. Jednak to chwytająca za serce historia dwóch miejscowych kobiet pochłonie ją bez reszty. Bea Crane przybywa do miasteczka po tym, jak dowiedziała się, że była adoptowanym dzieckiem. Z ukrycia obserwuje swoją biologiczną matkę, Veronicę Russo, z którą nie jest jeszcze gotowa się spotkać. Veronica, trafiając w końcu na plan filmowy jako statystka, zmuszona zostaje do przeanalizowania całego swojego życia…

Szczególnie mnie zainteresowała "Oczekiwana". W wolnych chwilach już wertuję jej kartki, czytam i powoli się w niej zatracam. 

Już wkrótce zaprezentuję Wam kolejny zakupiony przeze mnie stosik  :)2 komentarze:

  1. Z prezentowanych przez Ciebie czytałam Poszukiwany Colin Firth, bardzo przyjemna lektura, pozostałe pozycje tez zapowiadają się interesująco. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń